Futboll Sport

PROBLEMET ME VIZAT/ “Lirohet” Maloku, por vazhdon ende kalvari i vuajtjeve për KUKËSIN

Mbas me shumë se 6 orë pritjesh në aeroportin e Tbilisit për portierin e Kukësit Faton Maloku, por dhe për drejtorin sportiv të Kukësit Nderim Nexhipi i cili ka shoqëruar dhe negociuar me zyrtarë të Torpedos, por dhe zyrtarë të aeroportit dhe policisë më në fund ka ardhur zgjidhja, Maloku është “liruar” dhe është lejuar të dal nga ambientin e aeroportit dhe të udhëtojë drejt hotelit ku ndodhet pjesa tjetër e ekipit.

Ndërhyrja e presidentit Gjici nëpërmjet Ministrisë së Jashtme Shqiptare ka bërë punën e vet që të zgjidhet kjo ceshtje. Por, kalvari i vuajtjeve nuk ka pasur të sosur për të gjithë ekipin verilindor, pasi me të mbërritur në aeroport e mbas procedurave autobuzi që do i transportonte ka vonuar më shumë se 40 minuta e akoma më keq nuk ka pasur eskortë policore për ti shoqëruar drejt hotelit, një standard i mohuar nga klubi pritës.

Related posts

RRUGA DREJT KATARIT/ Sot sfida Shqipëri-Poloni, mësoni sa kuotohet në baste fitorja e kuqezinjve

Delo.autor

Man City me “5 yje” shkatërron Burnleyn/ Tottenham fiton derbin e Londrës

Isa.Autor

Spanjë – Marok/ Zbulohen formacionet e mundshme me plot surpriza

Isa.Autor

Leave a Comment