Futboll Sport

SHPËRTHEN BUFFON/ Portieri na tregon një tjetër dhunti, argëtohet Neymar (VIDEO)

Xhanluixhi Buffon pas një karriere të shkëlqyer me fanellën e Juventusit, ndërprehu bashkpunimin me bardhezinjtë për tu transferuar tek PSG-ja. Portieri legjendari i cili ka treguar se është një nga më të mirët në të gjithë historinë e futbollit botëror në rolin e tij po shijon momentin poztiv me rekordmenët francez.

I gjendur në këtë situatë portieri 40 -vjeçarë merr petkun e protagonistit duke kënduar. Kampioni i Botës lë pa fjalë shokët e skuadrës dhe na mëson se ka një zë të bukur.

Për më shumë ndiqeni video:

Bufon

Xhixhi Bufon. Dikur portieri më i mirë në botë, tani argëton Nejmar dhe shokët e tij te PSG. Sa shumë e ka vuajtur transferimin e Ronaldos te Juventusi…

Posted by VIP Sport on Thursday, August 2, 2018

 

Related posts

E BUJSHME/ Mesfushori i BAYERN pritet të zëvendësojë KOVACICIN tek REALI

Isa.Autor

PREZANTOHET SI TRAJNER I RI I JUVENTUS/ Sarri i lumtur: Do jap gjithçka për këtë klub… (VIDEO)

Delo.autor

SPECIALE/ Ditëlindja e Ronaldos, 34 sekretet dhe hijet e një “alieni” që nuk plaket

Delo.autor

Leave a Comment