TOTTENHAM i jep leksion Man United/ Londinezët thellojnë krizën e Mourinhos

Manchester United zhytet akoma më shumë krizë teksa është mposhtur nga Tottenham në Old Trafford me rezultatin 3-0. Ishte një ndeshje fantastike nën atmosferën magjike të Teatrit të Ëndrrave megjithëse ishte e hënë.

Ndeshja filloi me ritëm të lartë dhe United mund të kishte kaluar në avantazh nëse Lukaku nuk do të humbiste atë rast me portën e boshatisur, dhe mbase gjërat do kishin shkuar ndryshe. Por pas pushimit ishte Tottenham që zhbllokoi rezultatin me goline Harry Kane me kokë pas krosit të Tripper nga këndi.

Vetëm dy minuta më pas ishte Lucas Moura ai që dyfishoi rezultatin dhe që pas atij momenti ndeshja mund të quhej e mbyllur. Në fund të takimit, Moura me një tjetër gol fantastik trefishon rezultatin duke bërë që tani Jose Mourinho të rrezikojë seriozisht postin e tij.