Futboll Seria A Sport

E PABESUESHME/ Njihuni me SUPER LOJTARIN që i tha “JO” JUVES, prej RONALDOS

Cristiano Ronaldo është arsyeja kryesore përse Juventusi dështoi për të nënshkruar me “yllin” e Lazios, Sergej Milinkoviç-Saviç.

Sipas “Calciomercato”, kampionët e Serie A kishin arritur marrëveshjen me vlerë 80 milionë euro për të transferuar mesfushorin serb, por pas lëvizjes së CR7 gjërat kanë ndryshuar.

Sergej Milinkoviç-Saviç nuk ka dashur të jetë shok me ‘yllin’ portugez dhe në këtë mënyrë ka prishur marrëvehshjen aq shumë të dëshiruar nga “Zonja e Vjetër”.

Pas zyrtarizimit të Ronaldos tek bardhezinjtë, mesfushori serb mori vendim për të rinovuar me Lazion.

Kujtojmë që CR7 ende nuk ka shënuar golin e parë me fanellën e Juventusit.

 

Related posts

14 GOLA NË 12 NDESHJE/ Ja kush është 17-vjeçari që ka magjepsur Bayern Munich…

Delo.autor

NUK NDALET MESSI/ Barça kalon në epërsi kundër PSV

Isa.Autor

“PAS OPERACIONIT KAM VUAJTUR SHUMË”/ Asensio kujton makthin: Dridhem kur e mendoj

Delo.autor

Leave a Comment