Futboll Seria A Sport

Klubi italian “tërbon” tifozët/ Vajzat SEKSI me pantallona të shkurtra, kapin topat në…

Klubi italian i Viçenza Virtus, ka si pronar sipërmarrësin e modës Renzo Roso, dhe tashmë në ambientin italian, ai është në qendër të kritikave.

Ekipi që militon në divizionin e tretë në Italia, ka qenë në qendër të akuzave ditën e fundit, pasi fëmijët që kapin zakonisht topat anës fushës, ai i ka zëvendësuar me adoleshente, që vishen me pantallona të shkurtra.

Vajzat që janë rreth moshës 15-16 vjeç, disa janë edhe volejbolliste, por ky gjest nuk i ka pëlqyer shumë tifozëve, të cilët e kanë cilësuar si një veprim të pastër seksist.

 

Related posts

PËLQYEN FESTIMIN USHTARAK NDAJ SHQIPËRISË/ 2 futbollistët e Gjermanisë në hall. I quajnë ambasadorët të luftës…

Delo.autor

HUMBJA NDAJ “SHIJAKASVE”/ Ish-drejtori i Vllaznisë: Dikur fitonim me të rinjtë në mes të dhunës (FOTO)

Delo.autor

LIVE/ Starton ndeshja Champions Napoli-Liverpool

Delo.autor

Leave a Comment