Futboll Sport

KUPA E BOTËS/ Griezmann: Ishte si një ëndërr, ja pse nuk mbaj mjekër

Sezoni 2017-2018 ka rezultuar fantastik për yllin francez të Atletico Madrid, Antoine Griezmann. Sulmuesi 27 vjeçar ka arritur të triumfojë në finalen e Europa League, Superkupës së Europës dhe Kupën e Botës, por ai ka deklaruar se është i prirur për të fituar më shumë trofe dhe se ai do të punojë shumë për ta bërë këtë.

“Unë jam shumë i lumtur dhe kam përmbushur disa nga ëndrrat e mia,” -tha ai gjatë një ngjarjeje promocionale të “Gillette”.

“Ka ende disa ëndrra për të përmbushur, por jam shumë i kënaqur me sezonin tim dhe shpresoj që do të vijnë më shumë tituj. Kur të mësoheni për të fituar, doni të vazhdoni të fitoni. Ky është objektivi, siç është mbajtja në përmirësim personalisht si në dhe jashtë fushës.

Ai gjithashtu foli për familjen e tij dhe për mënyrën se si ai përpiqet të jetë një burrë i mirë për gruan dhe baba i mirë me vajzën e tij.

“Unë dua të jem një baba më i mirë, një futbollist më i mirë dhe një ndër më të mirët. Familja është shumë e rëndësishme për mua dhe unë përpiqem të jem një baba i mirë dhe të kem familjen më të mirë të mundshme. Do të përpiqem të edukoj mënyrën më të mirë të mundshme, siç kishin bërë prindërit e mi me mua.”-përfundoi Griezmann.

Ylli i “Los Colcheoneros” ka zbuluar se vajza e tij nuk ia pëlqen aspak mjekrën e tij, kështu që ai përpiqet të rruajë sa më shpesh të jetë e mundur.

Related posts

“Të humburit” e Kampionatit Italian/ Ja lojtarët që kanë luajtur më pak se 30 minuta

Isa.Autor

ARRIHET MARRËVESHJA/ Ndeshje deri në mesnatë, plan i “çmendur” në Spanjë

Delo.autor

Ja si Guardiola ua shpjegon lojtarëve diferencën mes Realit, Barçës dhe Man City (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment