Futboll Seria A Sport

NË KËRKIM TË NJË MESFUSHORI/ Ja kush është talenti i ri që Interi po kërkon

Ndeshja kryesore e Ligës së Kombeve të dielën ishte ajo në mes Përfaqësueses së Francës dhe Holandës.

Në shkallët e stadiumit Stade de France, ishte edhe një vëzhgues i Interit sytë e të cilit ishin të drejtuar vetëm nga një lojtar.

Mbikëqyrja speciale e 007 zikaltër ishte për mesfushorin Frenkie De Jong, talentin holandez të Ajaxit.

Por, skuadra nga Milano nuk do ta ketë aspak të lehtë të sigurojë shërbimet e lojtarit pasi për atë tashmë ka shfaqur interesim edhe Barcelona.

Vlera e kartonit të 21-vjeçarit është mbi 50 milionë euro.

Në sezonin e fundit De Jong është paraqitur në 22 ndeshje në Eredivisie për Ajaxin, por nuk arriti të gjejë rrugën drejt golit pavarësisht paraqitjeve të mira. /Telegrafi/

Related posts

TRAJNERI I WEST HAM/ Manual Pellegrini: Yaya është një lojtar i madh, por nuk…

Isa.Autor

BONUCCI ISHTE NJË GABIM/ Fassone: CR7-ta kishte dëshirë të vinte tek ne

bora.autor

Rakitic i hapur të largohet nga Camp Nou, Liverpool i gatshëm të bëjë ofertë

Q.Autor

Leave a Comment