Futboll Seria A Sport

TRONDITET FUTBOLLI ITALIAN/ Rezultoi me DOPING, 1 vit pezullim për sulmuesin “axurr” (FOTO)

Një histori dopingu është përfshirë në karrierën “e torturuar” të Giuseppe Rossi, sulmuesit të konsideruar prej kohësh si shpresa e futbollit italian, i cili mbeti prapa nga një seri lëndimesh të rënda. Lojtari, siç mëson “ANSA”, u gjet pozitiv për një substancë “të specifikuar”, e cila lejohet nga rregullorja vetëm në një rast, që nuk është ky i Rossit.

Ky i fundit nuk ka dhënë shpjegime bindëse pse e ka përdorur. Testi u krye në fund të sezonit të kaluar dhe për sulmuesin është kërkuar një vit pezullim, pasi rezultoi pozitiv. Ndeshja në të cilën është kryer testimi antidoping është Benevento-Genoa, që u luajt më 12 maj dhe përfundoi 1-0 për “campani”.

Rossi, i marrë dy herë në testim antidoping nga “Nado Italia” në kohën kur ishte lojtar “rossoblù”, aktualisht është pa kontratë.

G

Related posts

LIVE/ Nis faza çerekfinale për dy supersfidat Champions në Angli

Delo.autor

EFL CUP/ Skuadra e Liverpulit rrezikon përjashtimin, ja arsyeja

Delo.autor

Nëse Modric largohet nga Reali, Perez e ka gati zvendësimin e mesfushorit te skuadra madrilene

Sadik.Autor

Leave a Comment