Futboll Shqipëri Sport

Laçi-Teuta/ Formacionet zyrtare: Mungesa të shumta për Shkëmbin, kurbinasit duan kreun

I pamposhtur këtë sezon, Laçi luan në “Elbasan Arena” ndaj Teutës në kuadër të javës së nëntë të Kategorisë Superiore që përkon edhe me takimin e fundit të fazës së parë. Kurbinasit po kalojnë një moment të mirë, ndërsa Teuta ka pasur disa luhatje këtë sezon.

Sa i përket formacioneve, trajneri i Laçit, Artan Mërgjyshi ka hedhur në fushë formacionin më të mirë, ndërkohë që Sidibe dhe Hakaj nuk do të jenë të gatshëm, ndërsa në stol është ulur Gjeorgjevski.

Laçi: Selmani, Fangaj, Toro, Gjoni, Sefgjini, Eller, Jonuzi, Najdenov, Lushkja, Xhixha, Shtubina.
Trajner: Artan Mërgjyshi.

Teuta: Hidi, Beqja, Bicaj, Shkalla, Ndreca, Avdyli, Osmani, Kallaku, Progni, Traore, Latif.
Trajner: Bledi Shkëmbi.

Gjyqtarë: Enea Jorgji, Denis Rexha, Rejdi Avdo, Emigers Ganxhi; Arbitra linje: Juxhin Xhaja; Kridens Meta

Related posts

SERIE A/ Ancelotti-Allegri, dueli i strategëve filloi nga mediat sociale

Sadik.Autor

U SHPALL KAMPION ME JUVENTUS/ Serie A ndan çmimet për lojtarët, Ronaldo më i miri…

bora.autor

LIVERPOOL U SHPALL “MBRET” I EUROPËS/ Pirlo befason me deklaratën: Origi ishte për tu rrahur nëse…

Delo.autor

Leave a Comment