Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Shqipëri-Jordani: Andi Lila shpërdoron, Grezdës i mohohet një penallti (VIDEO)

Po luhet në “Elbasan Arena” takimi miqësor mes Shqipërisë dhe Jordanisë, në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e Ligës së Kombeve. Pas humbjes ndaj Skocisë, skuadra e Kristian Panuçit do të kërkojë të reagojë, për të qenë me moralin lartë, në sfidën zyrtare të ditës së shtunë, atë ndaj Izraelit.

Në përballjen e sotme, tekniku italian, Panuçi ka surprizuar me formacionin, duke bërë shumë ndryshime. Kapiten është zgjedhur Mërgim Mavraj.

bandicam 2018-10-10 20-02-31-707

Shqipëria nuk ka asnjë përballje direkte me Jordaninë, e cila renditet në vendin e 110-të në FIFA. Kjo kombëtare nuk ka marrë pjesë asnjëherë në finalet e Kupës së Botës,  referuar rekordeve, Jordania ka triumfuar dy herë në turnetë Pan Arabike të shumësportëshit në botën arabe.

121503

Kjo përfaqësuese drejtohet nga ish-mbrojtësi i Belgjikës, Vital Borkelmans,  Amer Shafi, portieri kapiten i përfaqësueses, është rekordmeni me 134 ndeshje.

LIVE | SHQIPËRI-JORDANI 0-0

KOMENTI LIVE:

25′ Grezda del i vetëm dhe rrëzohet në zonë, gjyqtari nuk është i këtij mendimi.

23′ Rrezikshëm Shqipëria me Andi Lilën, që provon me një gjuajtje të bukur në hyrje të zonës, topi devijohet në këndore.

21′ Ndërhyrja e tretë e ashpër e jordanezëve, gjyqtari kosovar i fal, duke mos i ndëshkuar.

20′ Shqipëria provon të rrezikojë me aksione të shpejt nga krahët, por pa sukses.

17′ Veseli kthen një top të fortë dhe të rrezikshëm për Berishën, i cili nuk e kontrollon dot. Goditje nga këndi për Jordaninë.

11′ E pabesueshme çfarë humbet Grezda, që merr një asist nga Gavazaj dhe nga shumë pranë portës ka goditur jashtë kuadratit.

9′ Veseli zëvendëson Mihajn e dëmtuar.

6′ Pranë golit Jordania, por për fat të mirë topi ka shkuar jashtë kuadratit.

Rreziku i jordanezëve on Vidnews.

5′ Atiah ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj Mihajt. I pafat mbrojtësi që kërkon zëvendësim.

3′ Shqipëria hidhet menjëherë në sulm në kërkim të golit, por mbrojnë mirë jordanezët.

1′ Ka nisur takimi në “Elbasan Arena”. Interes i ulët nga ana e tifozëve.