PËRFUNDON SPANJË ANGLI/ Anglezët shpëtojnë për fije

Spanja u trondit në fushën e vet pasi regjistroi një humbje 2-3 ndaj Anglisë.”Tre Luanët” ishin të papërmbajtshëm në pjesën e parë,pasi realizuan plot tre herë.Sterling në minutat 16 e 38,dhe Rashford në minutën e 30 sigluan fitoren që në pjesën e parë.Spanja u mundua të reagonte në pjesën e dytë ku arriti të shënonte  gol me autor Paco Alcaser në minutën e 58.Goli i vonë i Ramos në fundin e ndeshjes, vec sa ndezi shpresat e kota të tifozëve për një rezultat pozitiv. Me këtë fitore Anglia ngjitet në vendin e dytë me 4 pikë dhe shpreson kshu në një kalim të grupit.Ndërsa Spanja edhe pse pësoi disfatë mban ende vendin e parë me 6 pikë të grumbulluara.Mbyll klasifikimin Kroacia me vetëm një pikë.