Champions League Futboll Sport

Publikohen pamjet tmerruese/ Tifozët rusë plagosen pas prishjes së shkallëve lëvizëse (VIDEO)

Stacioni i metrosë së Romës është mbyllur. Nga informacionet e para që raportohen në mediat italiane, ka pasur incidente që kanë përfshirë tifozët e CSKA Moskës në një shkallë lëvizëse.

Trenat e metrosë vazhdojnë të kalojnë pa u ndalur në stacion. Pesë tifozë rusë të Cska-së së Moskës, teksa ishin në kryeqytetin italian, për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Romës të planifikuar sonte, u plagosën për shkak të rrëzimit të një shkallë lëvizëse brenda stacionit të metrosë në Romë.

C_29_articolo_1242756_lstParagrafi_paragrafo_2_upiImgParFull

Incidenti ndodhi ndërsa në platformën e trenit kishte rreth 40 tifozë të tjerë dhe shumë ishin jashtë stacionit. Zjarrfikësit, policia dhe ekipet e emergjencës vepruan në vend.

Related posts

FITORJA NDAJ BENFICËS/ Kovac “INJORON” dopietat e Robben dhe Lewandowski, ngre në qiell tjetër futbollist

Isa.Autor

Aubameyang – Arsenal, vjen reagimi zyrtar nga Dortmundi

Q.Autor

VIJOJNË ZËRAT E AKORDIT/ Barcelona kërkon 50 milionë euro për kalimin e mesfushorit…

Delo.autor

Leave a Comment