Futboll Seria A Sport

TENTATIVA PËR UELLSIANIN/ Man United planifikon transferimin e Ramseyt

Mesfushori uellsian pritet të jetë lojtar i lirë, pasi nuk po nënshkruan kontratë të re me Arsenalin.

Aaron Ramsey siç duket nuk do të nënshkruajë kontratë të re me Arsenalin, dhe në verën e ardhshme pritet të jetë lojtar i lirë, transmeton Gazeta Express.

Manchester United do të tentojë për herë të tretë që t’i sigurojë shërbimet e Ramseyt, pasi e ka kërkuar në vitin 2008, dhe gjatë kësaj vere, dhe shpreson që hera e tretë do ta sjellë atë në “Old Trafford”.

Që nga viti 2008, Ramsey i ka 340 paraqitje, ka shënuar 60 gola dhe ka bërë 60 asistime me fanellën e “Gunners”.

 

Related posts

DUELI I TITULLIT/ Formacionet: Bayerni kërkon maksimumin për t’mos u larguar nga Dortmundi (FOTO)

Isa.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Genoa-Milan. Nis pjesa e dytë

Delo.autor

LIGA E KOMBEVE/ Masat ekstreme të policisë: Tifo-grupi i njohur bojkoton kombëtaren

Isa.Autor

Leave a Comment