Futboll Seria A Sport

ÇUDIRAT NË FUTBOLL/ Arbitri ITALIAN pezullohet për 5 vite, SEPSE ka MASAKRUAR një…

Një arbitër anësor në kategorinë e tetë italiane është pezulluar për pesë vite nga futbolli, pasi ka goditur një lojtar me kokë.Më 25 nëntor, po luhej pjesa e dytë e ndeshjes mes A.S.D Buggerru dhe Monreale Calcio kur një lojtar i Monreale i cili ishte zëvendësuar u mundua të merrte topin në anësore në mënyrë që loja të rifillonte me shpejtësi.

Kjo rezultoi në një përplasje mes tij dhe anësorit, i cili ka goditur me kokë lojtarin.Kjo shkaktoi një sherr të madh mes dy tifozerive, dhe në minutën e 69 ndeshja duhet të pezullohej.

Sfida tani do të luhet më 1 dhjetor, por anësori nuk do të arbitrojë për pesë vitet e ardhshme.

Related posts

GJESTI I MADH NGA KOSOVA/ Ja dy tifozët e vetëm që do të lejohen të futen në stadium (FOTO)

Delo.autor

KA FESTË TEK INTERI/ Spalletti përgatit lëvizjen e bujshme të merkatos së verës

Isa.Autor

SFIDA NDAJ NAPOLIT/ Pirlo ndryshon skemë, ja dy lëvizjet tek “Zonja e Vjetër”

Delo.autor

Leave a Comment