Futboll Shqipëri Sport

E VEÇANTA/ Vetëm një lojtar i TIRANËS ka fituar derbin, luante me PARTIZANIN

Asion Daja është lojtari i vetëm i Tiranës që ka provuar shijen e fitores në derbi. Por, edhe këtë e ka bërë vite më parë me Partizanin, pikërisht në sezonet 2015-2016. Asokohe të kuqtë grumbullonin 8 pikë, duke arritur të merrnin 2 fitore dhe 2 barazime.

Ndërsa pjesa tjetër e skuadrës së Tiranës nuk kanë fituar asnjëherë një ndeshje kundër Partizanit. Kujtojmë që supersfida e ditës së sotme do të zhvillohet sot në orën 18:00, në stadiumin “Selman Stërmasi”, në kryeqytet.

Related posts

Barazim i marrë me zemër/ DURO e ka me FATIN: Bëjmë lojë europiane, koha të marrim atë që kemi humbur

Isa.Autor

DEKLARATA NË PRAG TË SUPERSFIDËS/ Valverde: 3 pikët janë thelbësore, me një fitore mund të…

Delo.autor

I FRYMËZUAR NGA “PLESHTI”/ ​Kompozitori i famshëm ia dedikon një koncert të tërë Messit

Delo.autor

Leave a Comment