Futboll Shqipëri Sport

ZYRTARE/ SHQIPËRIA njihet me gjyqtarin e miqësores, një emër i njohur për KUQEZINJTË

Gjyqtari maqedonas Dejan Jakimovski do të gjykojë takimin e nesërm midis Shqipërisë dhe Uellsit në “Elbasan Arena”.

33-vjeçari është caktuar për të vendosur drejtësinë në sfidën e nesërme. Jakimovski nuk është i panjohur për shqiptarët, pasi ka qenë arbitër në takimin e 5 marsit të 2014 ku Shqipëria mundi në takimin miqësor në “Niko Dovana” Maltën me rezultatin 2-0.

Në karrierë, Jakimovski ka në CV-në e tij 132 ndeshje dhe në arenën ndërkombëtare ka gjykuar 4 takime miqësore, 1 ndeshje kualifikuese të Champions League dhe 5 për Europa League.

Related posts

“DO T’I PËRCJELL FJALËN E ZOTIT”/ Tentoi të hynte në shtëpinë e Neymar, arrestohet autori

Delo.autor

KËTË SEZON KEMI OBJEKTIV TITULLIN/ Flet Marotta: Do përpiqemi të bëjmë diçka në…

Delo.autor

PO SHKËLQEN NË PREMIER/ Lexuesit e BBC nuk kanë dyshime, zgjedhin Brojën si më të mirin e Southempton

Delo.autor

Leave a Comment