• Home
  • Futboll
  • LEGJIONARËT/ Basha dhe Mavraj të pafat, penalltia iu mohon fitoren ndaj Kaçes (VIDEO)
Futboll Kombëtarja Sport

LEGJIONARËT/ Basha dhe Mavraj të pafat, penalltia iu mohon fitoren ndaj Kaçes (VIDEO)

Është mbyllur në barazimin 1-1 sfida mes Arisit të Selanikut dhe Panathinaiokist. Një “derbi” shqiptarësh, teksa në fushën e lojës ishin plot 3 të tillë. Bëhet fjalë për Bashën, Kaçen dhe Mavrajn. Ky i fundit e nisi ndeshjen nga stoli teksa u aktivizua nga trajneri në minutën e 79-të. Ndërkohë Kaçe qëndroi në fushë për 74 minuta, teksa më pas i la vendin Kampetsit.

Vendasit e Arisit kaluan të parët në avantazh me anë të Junes në minutën e 15-të. Kur u mendua se ndeshja do të përfundonte në favorin verdhezinjve, Çatgivianis arriti të vendoste baraspeshën në sekondat e fundit të lojës, duke u treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Panathinaikosi e mbylli ndeshjen me 10 lojtarë, pasi Makeda u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë në minutën e 89-t.  Pas këtij barazimi skuadrat u ngjitën në kuotën e 19 pikëve.

Related posts

​Bayern mposht sërish Dortmund, kalon në çerekfinale

Q.Autor

Kukësi merkato te Flamurtari, nis kontaktet me 2 futbollistë

Sadik.Autor

Pjesa e parë/ Shumë e thjeshtë për Barçën, e ka Kupën e Mbretit në dorë

Sadik.Autor

Leave a Comment