Futboll La Liga Sport

“MURI”/ Mund ta marrin me parametra zero, BARÇA ka në “radar” futbollistin e Man City

Barcelona është vënë në ndjekje te mbrojtësit belg të Mançester Sitit, Vinsent Kompani. Veterani 32-vjeçar është kapiteni i Mançester Sitit ka kontratë me klubin deri në fund të këtij viti dhe Barcelona e kërkon ta marrë lojtarin me parametra zero.

Drejtuesit e Sitit po bëjnë gati për të hyrë në negociata me kapitenin e tyre për të rinovuar kontratën dhe për ta zgjatur atë. Edhe pse lojtari ka shfaqur shumë probleme me dëmtimet kohët e fundit, gjë që është bërë shumë problem për aktivizimet e tij në fushë, Barcelona e kërkon atë, sepse do të ishte një ujdi e mirë të kishin mbrojtësin në kontigjenin e tyre, për faktin se mund ta marrin me parametra zero.

Related posts

TRONDITET “SAN SIRO”/ Inter – Tottenham: Londinezët shënojnë SUPERGOL me… (VIDEO)

Isa.Autor

U TRANSFERUA TEK KLUBI I SERIE A/ Amir Rrahmanit kryen testet mjekësore tek Hellas Verona

Delo.autor

Michael Chiesa vs Anthony Pettis, rivendoset në UFC 226

Sadik.Autor

Leave a Comment