Futboll Premier League Sport

PRET RIVALIN NË “ANFIELD”/ Liverpooli paralajmëron “Djajtë e Kuq” me super golin e Shaqirit… (VIDEO)

Liverpooli e pret të dielën rivalin e përbetuar Manchester Unitedin në “Anfield” në kuadër të xhiros së 17-të në Premierligë.

Liverpooli aktualisht është në krye të Premierligës me një pikë më shumë se Manchester City, dhe në faqen zyrtare në Facebook e ka paralajmëruar derbin me supergolin e Xherdan Shaqirit gjatë verës ndaj Unitedit.

Shaqiri u transferua gjatë verës në Liverpool nga Stoke City, dhe në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Shtete e Bashkuara të Amerikës Shaqiri shënoi një supergol në debutimin e tij me fanellën e kuqe.

Sulmuesi shqiptar pritet të luaj nga fillimi ndaj Unitedit dhe deri më tani ka tre gola dhe dy asistime në 12 paraqitjet e tij në Premierligë.

Related posts

Messi një ‘jashtëtokësor’, njihuni me 5 rekordet që theu argjentinasi sot në ‘El Clasico’

Q.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja “Euro 2020” Finlandë-Itali. Rezultati 1-1

Delo.autor

THELLOHET TRAGJEDIA/ Vajza 13-vjeçare e Kobe Bryant gjen vdekjen tragjikisht me të atin, ishte në helikopter

bora.autor

Leave a Comment