Futboll Kategoria Superiore Ndeshjet Live

LIVE/ Ndalet loja në Korçë: Tifozët e Skënderbeut gjuajnë me topa bore lojtarët e Partizanit (VIDEO)

Po luhet në stadiumin e Korçës supersfida mes Skënderbeu dhe Partizanit e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë Superiore. Një përballje titanësh mes 2 skuadrave që kanë qenë protagoniste kryesore të futbollit shqiptarë në dekadën e fundit.

Të gjithë sytë dhe veshët janë në Korçë! Edhe pse është vetëm sfida e parë e gjysmës së dytë të sezonit, ky takim pritet të jetë përcaktues në fatet e skuadrave.

Në rast të një triumfi të mundshëm të Partizanit, skuadra e Orges Shehit do t’i thoshte “lamtumirë” titullit kampion, teksa diferenca ndaj kryesuesve do të thellohej në 10 pikë.

Në të kundërt, në rast se kampionët në fuqi arrijnë të triumfojnë sot ndaj “demave të kuq”, diferencat do të ngushtoheshin ndjeshëm, duke e bërë kampionatin tejet interesant.

Të 2 trajnerët kanë bërë publik edhe formacionet zyrtare duke iu dhënë fund dilemave për sa i përket titullarëve të hedhur në fushën e lojës teksa nuk mungojnë surprizat.

LIVE| SKËNDERBEU-PARTIZANI 0-1

Mala 3′

KOMENTI LIVE: 

13′ Ndalet loja në Korçë, tifozët e Skënderbeut gjuajnë me topa bore lojtarët e Partizanit.

11′ Drithërima në portën e Skënderbeut. Teqja bën një dalje të gabuar pas topit të harkuar nga këndi, topi shkon te Telushi, i cili provon me një gjuajtje, por topi devijohet sërish në këndore.

10′ Bruno Telushi provon me një goditje potente nga distanca, por topi devijohet nga mbrojtësit e Skënderbeut. Goditje këndi për Partizanin.

9′ Bruno Dita provon të nisë me një top të gjatë nga mesfusha Gripshin, i cili nuk kontrollon siç duhet duke shpërdoruar një mundësi të mirë.

3′ GOOOOL PARTIZANI. Zhbllokohet sfida. Mala kalon në avantazh të kuqtë. Pas një asisti mjaft të bukur nga Asani, Mala nuk ka falur nga brenda zonës duke mposhtur portierin Teqja. 

2′ Skënderbeu e nis në sulm ndeshjen dhe jep sinjalin e parë të rrezikshëm në portën e të kuqve me Kristi Vangjelin, por grushton portieri Hoxha.

1′ Ka nisur me një minutë heshtje në nder të legjendës Vasillaq Zëri, supersfida mes Skënderbeut dhe Partizanit.

Related posts

KOHË TË VËSHTIRA PËR YLLIN BRAZILIAN/ “Mos më çani…”, Nejmar shpërthen ndaj gazetarëve (VIDEO)

bora.autor

“S’E KUPTOJ PSE LUAJNË KËSHTU”/ Mbrojtësi Trippier “shpërthen” kundër Klopp: Do na shkatërronin nëse…

Delo.autor

PORTIERI REKORDMEN I CHELSEA/ 72 milionë paund nuk janë asgjë, DE GEA nuk më…

Isa.Autor

Leave a Comment