Futboll Sport

MONAKO NUK NDALET NË MERKATO/ Pas Fabregasit transferon një tjetër futbollist të Çelsit

Pas mesfushorit Fabregas, skuadra franceze e Monakos ka arritur akordin me një tjetër futbollist të Çelsit. Bëhet fjalë për sulmuesin belg, Miçi Batshuai.

skysports-michy-batshuayi-chelsea-fa-cup-fourth-round_4216725

25-vjeçari do t’i bashkohet skuadrës së Tieri Henri në formë huazimi, teksa kreu mbrëmjen e djeshme testet mjekësore me klubin francez.

Sulmuesi në pjesën e parë të sezonit ishte i huazuar te Valenca, ndërsa më herët ka qenë pjesë e Dortmundit. Kartonin e belgut e posedon skuadra e Çelsit dhe Monako nuk ka të drejtë ta blejë atë, edhe në rast se 25 vjeçari arrin të shkëlqejë me skuadrën nga “principata”

.

 

Related posts

FORMULA 1/ Vettel thumbon Ferrarin: Më larguan pa më pyetur, nuk ditën të menaxhojnë asgjë

Delo.autor

SKENAR I FRIKSHËM SI NËPËR FILMA/ Maskat “rrëmbejnë” futbollistin me helikopter (VIDEO)

Delo.autor

LAJM I KEQ PËR HOLANDËN/ Sulmuesi dëmtohet dhe mbyll Europianin

Delo.autor

Leave a Comment