• Home
  • Futboll
  • Bundesliga
  • BUNDESLIGA AKOMA E HAPUR/ James kërcënon rivalët: Janë nën presion dhe akoma…
Bundesliga Futboll Sport

BUNDESLIGA AKOMA E HAPUR/ James kërcënon rivalët: Janë nën presion dhe akoma…

Pesë pikë diferencë në renditje, Bundesliga është akoma e hapur. Me fitoren 3-1 të marrë kundër Schalke-s, Bayern Munich ka ngushtuar ndjeshëm diferencat me kryesuesen, që tashmë duket se ka filluar të ndiejë presionin.

Fantazisti i bavarezëve, James Rodriguez, pavarësisht zërave të shumta të merkatos, ka dëshirë ta mbyllë në mënyrën e duhur këtë sezon dhe beson te titulli.

Në një intervistë të dhënë për faqen zyrtare të Bundesliga-s, ai ka thënë: “E dinë se nuk mund të humbasin më pikë, sepse akoma nuk kanë luajtur në fushën tone, për këtë arsye janë nën presion edhe ata”.

“Ne jemi gjithmonë nën presion, jemi mësuar. Mendoj se ne do të vazhdojmë të luajmë mirë dhe se gjithë presioni do të jetë te Dortmund”.

Related posts

LIVERPOOL-BOURNEMOUTH/ “Të Kuqtë” dyfishojnë shifrat, shënon Wijnaldum

Delo.autor

NISIN PROBLEMET PËR GEGËN/ Kërkon më shumë minuta sulmuesi i PARTIZANIT “presion” trajnerit

Isa.Autor

PAS HUMBJES NDAJ CHELSEA/ Guardiola: Ne po mundohemi të jemi kampionë, është emocionale për mua të…

Isa.Autor

Leave a Comment