• Home
  • Futboll
  • “GJYSHI NË PORTË ME BASTUN”/ Buffon çmendet: Qëndroj në fushë deri në moshën 80-vjeçare
Futboll Seria A Sport

“GJYSHI NË PORTË ME BASTUN”/ Buffon çmendet: Qëndroj në fushë deri në moshën 80-vjeçare

Gianluigi Buffon ka shfrenuar fantazinë duke deklaruar se ëndërron të qëndrojë në fushë deri në moshën 80-vjeçare.

Në një prononcim për “La Stampa”, edhe pse në moshën 41-vjeçare italiani zbulon se nuk ka hequr dorë nga ëndrrat.

“Në moshën 41-vjeçare nuk kam hequr dorë nga ëndrrat. Por kam nevojë për entuziazëm, vitin e kaluar mendova të lija futbollin dhe kjo krijoi negativitet në jetën time. Kjo është arsyeja pse në mendjen time ëndërroj që të qëndroj në fushë deri në moshën 80-vjeçare, gjyshi në portë me bastun dhe me fanellën numër 1.Por njëkohësisht imagjinoj që gjithçka mund të përfundojë nesër. Nuk i vë limite vetes, e di që në fund fatura do të mbërrijë gjithsesi”, tha Buffon.

 

 

Related posts

HARROHET RONALDO/ Zbuloni SUPER futbollistin që po FIRMOS me JUVENTUSIN

Isa.Autor

NË ANGLI JANË TË SIGURTË/ Fabregas do të luaj me klubin ITALIAN, nuk është INTERI

Isa.Autor

ISH-MESFUSHORI I GALAKTIKOS/ Van der Vaart: Është e vështirë që të gjenden lojtarë të përshtatshëm, Real Madridit i mungon…

Isa.Autor

Leave a Comment