• Home
  • Futboll
  • ISH-DREJTORI I JUVENTUSIT/ Luciano Moggi: Icardin do ta lija në tribunë, nëse akoma nuk…
Futboll Seria A Sport

ISH-DREJTORI I JUVENTUSIT/ Luciano Moggi: Icardin do ta lija në tribunë, nëse akoma nuk…

Luciano Moggi,  ish-drejtori i përgjithshëm i Juventus-it, ka dhënë mendimin e tij në lidhje me paraqitjet zhgënjyese të bëra kohët e fundit nga Mauro Icardi, i cili nuk shënon në Serie A prej shtatë ndeshjesh.

“Icardin do ta lija në tribunë në mënyrë që të kthehej i përulur”, ka shkruar Moggi për “Libero”. “Nëse askush nuk e ka kuptuar akoma pse skuadra zikaltër shënon kaq pak, e shpjegojmë ne: sepse e gjithë loja përqendrohet tek Icardi”.

“Atëherë, sipas mendimit tonë modest, do të ishte i domosdoshëm një zhvendosje: Mauro në tribunë dhe Lautaro në vendin e tij. Vetëm kështu mund të kthehet me këmbë në tokë argjentinasi”.

Related posts

(FOTO) Nga Espanyol te Barça… Coutinho bëhet si Valverde dhe gjashtë të tjerë!

Q.Autor

SHIFRA STRATOSFERIKE/ Juventusi fiton mbi… milionë euro 3 ditë pas zyrtarizimit të Ronaldos

Isa.Autor

Chelsea nuk heq dorë nga Hazard: Belgu është imazhi i fanellës së re

Isa.Autor

Leave a Comment