Man City

Kevin De Bruyne realizoi një gol fantastik me kokë, një gol “alla” Van Persi, duke kaluar City në avantazhin që në minutën e 17-të, ndërsa më pas stafetën e mori Foden, me talentin britanik që realizoi një “dopietë” golash. Në minutat e 26-të dyshoi shifrat, ndërsa në të 34-tën dërgoi rezultatin në 0-3. Historia nuk ndryshoni si në pjesën e dytë, ndërsa në minutat e 62-të Alvarez kompletoi “pokerin” e golave. Shijon ky tre pikësh Pep Guardiola, por nuk feston, i vetëjshëm se nuk ka vendosur:

Plotësoni

“Do kthehemi në 2 të natës në shtëpi, më pas, pas dy ditësh do të luajmë me Nottingham. E dimë se çfarë na pret, jemi përballur edhe në të kaluarën me një tjetër të tillë, duhet të luftojmë për të qenë kampion. Është e vështirë të kapësh Arsenal, për golash të ndryshëm, por objektivi unë është të fitojmë ndeshjet. Kemi dhe 5 ndeshje, janë shumë. Duhet t’i marrim ndeshjet me radhë, mund të ndodhin shumë. Shihni se çfarë ndodhi Liverpool-it me Crystal Palace Everton, mund të ndodhë edhe neve, por mund t’i ndodhë edhe Arsenalit. Pra, nuk na mbetet gjë tjetër vetëm të jemi të lumtur për këtë fitore dhe të shohim përpara”,  u shpreh Pep Guardiola pas ndeshjeve.