Futboll Kategoria Superiore Sport

JAVA 22 NË SUPERIORE/ Formacionet dhe trajnerët më të mirë e më të dobët (FOTO)

Kategoria Superiore luajti fundjavën që lamë pas ndeshjet e javës së 21. Vlerësimet për këtë javë, me formacionet dhe trajnerët më të mirë e më të dobët.

FORMACIONI MË I MIRË

fo

Shkembi

 

TRAJNERI MË I MIRË –BLEDI SHKËMBI Të përmbysësh Kukësin brenda tre minutash dhe për më tepër duke vuajtur gabimet e arbitrit është diçka e jashtëzakonshme, prandaj dhe Bledi Shkëmbi meriton të jetë trajneri më i mirë i javës së 22-të. Pas një pjese të parë në disavantazh 0-1, diti të motivonte skuadrën për të kthyer rezultatin në 45 minutat e dyta. Një vlerësim maksimal për këtë javë shkon edhe për trajnerin e Kastriotit, Bledar Devolli.

FORMACIONI MË I DOBËT

gesges
armando cungu

TRAJNERI MË I DOBËT –ARMANDO CUNGU Një Kukës pa busull dhe në fund përgjegjësia bie mbi trajnerin. Armando Cungu nuk ia doli të menaxhojë dot në Durrës avantazhin 0-1 të pjesës së parë. Skuadra e tij vuajti më shumë se duhet presionin dhe pësoi dy gola të shpejtë nga goditjet standarde, që ka qenë një nga pikat më të forta të ekipit deri më tani. Notë negative për këtë javë shkon edhe për trajnerin Skënder Gega, pasi Partizani stonoi në Laç.

Related posts

James ndryshon destinacion, Klopp e dëshiron me cdo kusht te Liverpool

Q.Autor

LEGJENDA E FUTBOLLIT BRAZILIAN/ Zico: Maradona ka qenë më i mirë se “PLESHTI”, ka luajtur…

Delo.autor

“MENDIMET TONA SHKOJNË PËR POPULLIN SHQIPTAR”/ Interi i bashkohet solidarizimeve pas tërmetit tragjik (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment