Futboll Premier League Sport

“MAGJI” PAS KRITIKAVE/ Higuaini shënon golin e parë tek Chelsea (VIDEO)

Chelsea ka kaluar në avantazh ndaj Huddersfield me golin e Gonzalo Higuain në minutën e 16’-të në debutimin e tij në Premier League. Argjentinasi finalizoi me një gjuajtje të saktë nga brenda zone pasimin perfekt të N’Golo Kante.

Ndërkohë që pak minuta para se të shënojë tentoi të shënojë me një kthesë brenda zone dhe topi po shkonte drejt portës, por mbrojtësi kundërshtar devijon topin në goditje këndi.

Ky gol zhbllokon Higuainin pas kritikave që mori në debutimin e tij me Chelsea sepse zhvilloi një ndeshje tepër të dobët.

Related posts

NXJERR NË SHITJE 3 SULMUES NË VERË/ Barcelona kthehet në “supermarket” për klubet angleze

Delo.autor

PARULLA RRACISTE/ Ja dënimi për Partizanin, e pëson dhe Skënderbeu

Isa.Autor

PASI ARRITI AFRIME CILËSORE/ Partizani nxjerr në merkato tre lojtarë “Big”, ja emrat

Delo.autor

Leave a Comment