Futboll Seria A Sport

PAS FITORES NDAJ FROSINONES/ Allegri: Ekipi është në rritje dhe jemi më…

Juventus ka fituar pa shumë vështirësi ndaj Frosinone-s në ndeshjen e së premtes falë golave të Dybala, Bonucci dhe Ronaldo.

Pas ndeshjes, trajneri Massimiliano Allegri shprehet për gazetarët: “Përveç barazimit me Parma-n, ekipi është në rritje dhe jemi më mirë se në javët e para.

“Chiellini? E aktivizova pasi nuk mund të luante Rugani, gjithashtu besoj se kur një lojtar është gati, pse të mos e aktivizoj menjëherë.

“Tani le të fokusohemi tek Atletico, një ndeshje ku duhet të shënojmë gol. Dybala po luan më i tërhequr pasi aty na ndihmon shumë.

“Kemi nevojë për një lojtar që të lidhë sulmin me mesfushën, fatkeqësisht ai pozicion nuk i lejon të shënojë shumë gola.

Kam dyshime për ndeshjen e së mërkurës, të shohim se kush do të luajë. Paulo është në formë të shkëlqyer, gjithashtu është rikthyer Douglas Costa.

“Do të jetë një ndeshje e rëndë fizikisht. Icardi? Nuk di asgjë për merkaton.  Është një sulmues që shënon, është i ri dhe ka akoma shumë rrugë për të bërë.”

Related posts

E BUJSHME/ Arda Turan i ofrohet Milanit

Q.Autor

E pabesueshme: Arbitri i kërkon emrin, lojtari ia thotë dhe merr karton të kuq

Q.Autor

HUMB KONTROLLIN MBI MERCEDESIN E TIJ/ Hamilton përplaset fuqishëm me barrierat mbrojtëse (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment