Futboll Ligue 1 Sport

E FUNDIT/ Ylli arrin marrëveshjen e rinovimit me PSG, firmos deri më…

Dani Alves ka arritur marrëveshjen e rinovimit të kontratës me Paris Saint-Germain për një sezon tjetër, zbulojnë burimet pranë lojtarit për ESPN.

Pas muajve të tërë negociatash, Alves dhe PSG kanë arritur marrëveshjen e cila duhet të bëhet publike së shpejti.

Alves, 35, shpresonte të siguronte një rinovim dyvjeçar, por klubi francez nuk pranonte për një kohë aq të gjatë.

Në fund, ish-lojtari i Barcelona-s dhe Juventus do të firmosë një kontratë njëvjeçare me opsionin për një vit të dytë të përfshirë.

Mbrojtësi i djathtë shpreson që të konkurrojë për një vend në Katar 2022 me Brazilin, kështu që qëndrimi në nivelin më të lartë me PSG është shumë i rëndësishëm.

Rinovimi i kontratës së re mund të konfirmohet që të hënën ose të martën e javës tjetër. Kanë mbetur vetëm burokracirat dhe firmosja e kontratës.

Related posts

Media belge me sytë nga Sidrit Guri, e vendos në 11 “bastet” e sezonit (FOTO)

Isa.Autor

Lukaku thyen “mallkimin”/ United fiton me përmbysje ndaj Chelsea-t

Q.Autor

FITOI TITULLIN E 5 RADHAZI ME JUVENTUSIN/ Allegri: Është një sezon i jashtëzakonshëm, por duhet të…

Delo.autor

Leave a Comment