Futboll Sport

PAS HUMBJES HISTORIKE NË CHAMPIONS/ Tifozët e Schalkes i priste katastrofa e radhës në aeroport, ja si u kthyen

Për tifozët e FC Schalke 04, situata sa vjen e bëhet keq e më keq. Humbja historike 7:0 ndaj Manchester City-t akoma nuk është kapërdirë kur katastrofa e radhës i goditi përsëri.

Për udhëtimin e kthimit për në Gjermani, kompania ajrore Eurowings nuk ka zgjedhur avionin e duhur.

Siç raporton Der Westen, tifozët e “Konigsblauen” duhet të ktheheshin me aeroplanin e rivalëve të përhershëm Borussia Dortmund.

Nuk ishte ngushëllimi që ata prisnin pas disfatës së rëndë ndaj City-t. Kishte tifozë që donin të qëndronin në Londër, ndërsa disa të tjerë panë anën humoristike të situatës.

Related posts

BUZËQESH PARTIZANI/ Super Hebaj është Shpresa e Shqipërisë dhe makthi i Maltës

Isa.Autor

ZBULON SE SI NISI RRUGËTIMIN NË BOTËN E FUTBOLLIT/ Rrëfimi emocionues i Kean: Ja si më ndryshoi jeta…

Delo.autor

DJAJTË E KUQ NUK DINË TË NDALEN/ Mposht Brighton me Pogba dhe “magjinë” e Rashford

Delo.autor

Leave a Comment