Futboll Sport

SKANDAL NGA EKUADORI/ Ngacmime seksuale me futbollistet, shkarkohet trajneri i kombëtares (FOTO)

Trajneri i kombëtares për femra të Ekuadorit duket se është në telashe. Luis Peskarolo u shkarkua nga federata sepse u denoncua nga një futbollistë e tij se e kishte ngacmuar seksualisht. Anëtarit e stafit të tij, 2 prej tyre, u larguan.

Përveçse ishte trajneri i ekipit të parë, ai ishte përgjegjës edhe për grupmoshat e kombëtareve fermrave. Deklarata zyrtare nga federata e vendit thekson se faktet e ngacmimeve seksuale janë raportuar në gaztën “El Caminero” dhe kanë ndodhur mes majit 2018 dhe marsit 2019.

Bëhej fjalë për mesazhe me përbajtje të “nxehta” të shkëmbyera mes trajnerit dhe lojtares. Ish trajneri i mohoi akuzat duke i thënë se ato janë ofendime ndaj stafit teknik.

Related posts

“EURO 2020″/ Zvicra mposht Turqinë falë dopietës së Shaqirit dhe mbajnë gjallë shpresat për kualifikim

Delo.autor

“JETA E DYTË NË FUTBOLL”/ Marchisio: I qëndrova besnik Juves, e kam refuzuar dy herë Milanin!

bora.autor

MESSI APO ROLANDO? Iniesta: Mos i krahasoni, Leo është tjetër gjë!

Delo.autor

Leave a Comment