Futboll Sport

ZBULOHEN PRAPASKENAT PËR STOLIN “KUQEZI”/ Në Itali janë të sigurtë: Edi Reja do jetë trajneri i Kombëtares, ja kur pritet

Në itali janë të sigurtë se trajneri i ri i Kombëtares shqiptare do të jetë Edi Reja.

Është radio e njohur italiane “Kis Kis” e cila ka raportuar se ish trajneri i skuadrave të njohura Lazios, Napolit etj, do të zëvëndësojë Kristian Panuçin në stolin e kuqezinjve.

Mësohet se presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka pasur një takim me 73-vjeçarin ku ka arritur akordin, ndërsa ka mbeteur vetëm zyrtarizimi përfundimtar.

Edi Reja do të bëhet trajneri i katërt Italian që drejton Kombëtaren shqiptare, pas Beppe Dossena, Gianni De Biasit dhe Christian Panuccit.

Related posts

NË PRAG TË NDESHJES NDAJ AUSTRISË/ Piatek: Pozicioni im nuk është sulmues krahu, jam si…

Delo.autor

KORONAVIRUSI NË SPANJË/ Sadiku, Bare e Manaj bëjnë analizat për COVID-19

Delo.autor

MUNGON ZYRTARIZIMI I TYRE/ Manchester City bën dy goditjet e para në merkaton e verës, ja emrat

Delo.autor

Leave a Comment