Futboll La Liga Sport

BARCELONA MBYLL SEZONIN ME BARAZIM/ Skuadra e Valverdes bën nxehmjen për finalen e kupës

Barcelona ka barazuar 2-2 ndaj Eibarit në transfertë, në ndeshjen e fundit të La Ligës. Çdo gjë u vendos në pjesë e parë ku u shënuan të gjithë golat.

mesiMiqtë kaluan të parët në avantazh në minutën 20-të , por kur ke në ekip një lojtar si Mesi çdo gjë bëhet shumë e lehtë. Argjentinasi me dy gola në dy minuta ka përmbysur gjithçka.

I pari erdhi në të 31-tën, ndërsa i dyti një minutë më vonë. Finalizimet e “pleshtit” ishin të mrekullueshme dhe kanë mundur portierin. Ndërkaq në fundin e pjesës së parë, miqtë kanë barazuar shifrat.

Skuadra e Valverdes e mbylli këtë kampionat me një barazim, i cili ngjau më shumë si një miqësore, për finalen e kupës ndaj Valencias.