Futboll La Liga Sport

E ARDHMJA E GRIEZMANN TEK BARCELONA/ Diego Simeone: Ka gjithçka që i duhet për të vazhduar…

Simeone beson se Griezmann do të vazhdojë të qëndrojë në “Wanda Metropolitano”.

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone, ka folur në lidhje me të ardhmen e Antoine Griezmann në një intervistë të dhënë për “Fox SPorts”.

Është raportuar ditëve të fundit se francezi i ka rënë pishman që i ka thënë “jo’ Barcelonës vitin e kaluar dhe sipas “La Parisien”, ai do të mirëpriste një ofertë këtë verë nga Barça për t’u trasnferuar në “Camp Nou”.

Megjithatë, nuk është aspak i shqetësuar Simeone lidhur me këto spekulime.

Ai është i bindur se sulmuesi francez do ta respektojë kontratën dhe do të qëndrojë në “Wanda Metropolitano”.

“Antoine është kapiteni ynë, nuk më shqetësojnë aspak zërat në lidhje me të ardhmen e tij”, ka thënë trajneri argjentinas”, u shpreh Simeone.

“Ka gjithçka që i duhet për të vazhduar rritjen e tij këtu dhe ka dy vite të tjera në kontratë. Nëse do të mendoja se do të largohej, nuk do të flisja mirë për të”.

28-vjeçari ka bërë 43 paraqitje deri më tani këtë edicion për Atleticon dhe ka shënuar 21 gola.

Related posts

PREMIER LEAGUE/ Guardiola mbetet pa fjalë kur pyetet për yllin e Arsenalit

Q.Autor

MERKATOJA E REALIT/ Njihuni me 4 emrat për të zëvendësuar Ronaldon tek madrilenët

Isa.Autor

PANUÇI PUBLIKON LISTËN E KOMBËTARES/ Futbollistët që do grumbullohen për dy ndeshjet e rradhës me Skocinë dhe Uellsin (EMRAT)

Isa.Autor

Leave a Comment