Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PO SHKËLQEN NË KAMPIONATIN ITALIAN/ Veseli titullar pas triumfit, Empoli rihap skenarët e mbijetesës

Empoli ka marrë një fitore shumë të rëndëishme përballë Fiorentinës ditën e sotme. 1-0 ka qenë rezultati përfundimtar me golin e Farias në minutën e 54-t. Federik Veseli ka luajtur si titullar për 90 minuta me ekipin e tij.

Me këtë fitore Empoli rihap të gjithë skenarët e mbijetesës. Tashmë ata ndodhen në vendin e 3-të nga fundi, 2 pikë më pak se Udineze, e cili 3 javë nga fundi i kampionatit është e shpëtuar përkohësisht.

Related posts

“EKIPI KA NEVOJË PËR LOJTARË”/ Egbo: Jam krenar! Nuk jam mërzitur fare, do të synojmë…

Delo.autor

“TË GJITHA ZGJIDHJET JANË…”/ Leonardo zbulon sekretin: Ja pse dështoi ardhja e Ibrahimovic dhe Fabregas te Milan

Delo.autor

ZBULON DËSHIRËN E BUJSHME/ Presidenti i Atleticos: Dua që në stadiumin tonë të fitojë Championsin…

Delo.autor

Leave a Comment