Futboll Seria A Sport

SFIDA DERBI ME TORINON/ Ja 7 mungesa të mëdha tek “Zonja e Vjetër”

Juventusi do të përballet në derbin ndaj Torinos me 7 mungesa kryesore.

“Zonja e Vjetër” siguroi matematikisht titullin kampion ndërsa tashmë po përballet me dëmtime të shumta.

Alex Sandro dhe Daniele Rugani janë dy nga shtatë lojtarët që nuk do jenë pjesë e skuadrës së ‘Bardhezinjëve’ ndaj Torinos.

Listës së mungesave të rëndësishme i shtohet edhe Mattia Perin, Sami Khedira, Paulo Dybala, Douglas Costa dhe Mario Mandzukic të cilët vuajnë nga dëmtimet.

Skuadra e plotë që udhëton në Torino: Szczesny, Pinsoglio, Del Favero; De Sciglio, Chiellini, Caceres, Barzagli, Bonucci, Cancelo, Spinazzola; Pjanic, Matuidi, Emre Can, Matheus, Nicolussi Caviglia; Ronaldo, Cuadrado, Kean, Bernardeschi.

Related posts

PREZANTIMI I EDY REJAS/ Trajneri i ri i Kombëtares: Kontrata ime është deri në nëntor, më pas…

Delo.autor

“ASGJË NUK ËSHTË PERFEKTE”/ Duka kritikon Rejën për barazimin me Andorrën: Do t’i propozoj që të …

Delo.autor

Lionel Messi shënon më shumë se ekipet në La Liga

Q.Autor

Leave a Comment