Futboll Ligue 1 Sport

U GODIT NGA NEYMAR NË TRIBUNË/ Tifozi merr kërcënime: Kam 1 javë që nuk dal nga shtëpia…

Në finalen e Kupës së Francës së humbur ndaj Rënes, gjatë momentit që skuadra e PGS po shkonte të merrte medialet në tribunë, një tifoz u konfliktua me Nejmarin. Ky i fundit nuk qëndroi duarkryq, por e goditi tifozin. Gjest që pritet t’i kushtojë shtrenjtë sulmuesit të francezëve.

Prej 1 jave tifozi është mbyllur në shtëpi për shkak se ka marrë kërcënime. “Jam penduar sigurisht, por fjalët e mia nuk ishin një provokim. Jam penduar për fjalët ndaj zotërinjve Verrati dhe Bufon. Nejman nuk duhet të reagonte në atë mënyrë pasi është profesionist. Ka njërëz që në rrjetet sociale kanë shpërndarë adresën e shtëpisë sime, kjo situatë është tepruar. Jam një person që e dua jetën, po prej 1 javë jam mbyllur në shtëpi dhe nëse dal atëherë jam i shoqëruar. Më kanë kërcënuar 4 tifoza duke më thënë se herë tjetër do të kesh punë me në”, shprehet tifozi.

Related posts

U shpall lojtari i ndeshjes/ Blazevski: TIRANA është skuadra më e mirë në Shqipëri

Isa.Autor

NGA BARE TEK SOKOL CIKALLESHI/ Ja 5 futbollistët rrezikojnë sfidën ndaj Francës

Delo.autor

HUMBI VENDIN E TIJ NË KOMBËTAREN GJERMANE/ Ja gjesti që pritet të shkaktojë sërish konflikte Ozil

Delo.autor

Leave a Comment