Futboll La Liga Sport

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Bale bëhet problem për Real Madrid, refuzon shkëmbimin me yllin francez…

Gareth Bejl është bërë me të vërtetë një problem shumë i madh tek Real Madridi.

Sipas “Daily Mail”, Florentino Perez i kishte ofruar Mançester Junajtid, kartonin e Gareth Bejl, plus një shumë parash për të marrë shërbimet e Pol Pogba. Por, ai që kishte prishur këtë marrëveshje ishte pikërisht uellsiani, i cili nuk dëshiron të largohet nga Reali.skysports-gareth-bale-wales_4118223

29-vjeçari përfiton 15 milionë euro tek spanjollët, dhe nuk do të transferohet tek ndonjë klub tjetër me pagë më të vogël, edhe pse i duhet të mos luajë.

Bejl ka deklaruar se do të qëndrojë të madrilenët deri në fund të kontratës, edhe pa luajtur fare, duke mos e pasur problem dhe duke shijuar pagën që do marrë.

Related posts

NUK E LËNË PA PAGUAR…/ Juventusi dhe City në “GJUHETI” për Iscon

Isa.Autor

SONDAZHI/ Tifozët e CHELSEA duan blerjen e ELSEID HYSAJT, SARRI e pret në…

Sadik.Autor

Ja 3 kandidatët që do të zëvendësojnë Mourinhon tek Man.United

Isa.Autor

Leave a Comment