Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Grezda largohet nga grumbullimi, Reja thërret një tjetër lojtar

Federatës Shqiptare të Futbollit, e cila ka konfirmuar ndryshimin e radhës në listën e lojtarëve të grumbulluar nga Edi Reja për ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë.

Pas largimeve të Egzon Binakut, Ledian Memushajt dhe Marash Kumbullës, lojtari i radhës që ka “braktisur” kuqezinjtë ka qenë Eros Grezda.

Reja ka vendosur të thërrasë mbrojtësin e majtë të Partizanit, Lorenc Trashin i cili në fund të sezoni u shpall lojtari më i mirë i vitit në Kategorinë Superiore.

Trashi është në gjendje të bëjë të gjitha rolet e krahut të majtë, por shpesh Gega e ka spostuar dhe në të djathtë të mesfushës në varësi të nevojave të ekipit.

Related posts

E ARDHMJA E STOLIT MBETET E PAQARTË/ Allegri zbulon kartat, ja kërkesat ndaj presidentit të Juventus

Delo.autor

Manchester United dhe City janë të interesuar për mesfushorin e Nice

Sadik.Autor

HUESCA – REAL MADRID/ Solari: Kërkohet maksimumi nga ne që nga minuta e parë, do të luftojmë për…

Isa.Autor

Leave a Comment