Futboll Sport

LËVIZJET E PARA NË MERKATON E KLUBIT/ Një shqiptar për 11 milion euro te Interi i Kontes, pritet zyrtarimi

Zyrtarizimi i Antonio Kontes në krye të Interit ka sjellë edhe lëvizjet e para në merkaton e klubit zikaltër.

Sipas revistës turke “Boxer”, Interi është shumë pranë transferimit të mesfushorit me origjinë shqiptare Elif Elmas.

Aktualisht Elmas luan me Fenerbahcen, dhe pritet ti bashkohet Interit në ditët e ardhshme.Operacioni për transferimin e Elmas do të kushtojë rreth 11 milion euro.

Dritën jeshile për transferimin e Elmas në Serinë A e ka dhënë edhe klubi, ndërsa lojtari pritet të mbërrijë në Milano në ditët e ardhshme për të kryer vizitat mjekësore dhe për të nënshkruar kontratën.

 

Related posts

SHORTI I EUROPA LEAGUE/ Përballjet: Interi me fat, Chelsea peshkon…

Isa.Autor

VIJON ME FITORET RADHAZI/ “Zikatërit” mposhtin Lazion e Strakoshës

Delo.autor

Mourinho: Kritikët mezi presin të humbas, janë gati të më vrasin!

Sadik.Autor

Leave a Comment