Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

SFIDA KUALIFIKUESE “EURO 2020″/ Caktohet gjyqtari i sfidës Shqipëri-Moldavi, ja emri

Shqipëria do të presë ditën e martë Moldavinë në përballjen e katërt në grup, të vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian.

Pas disfatës në Islandë, kuqezinjtë e Edi Rejës do të kërkojnë të rikthehen te fitorja në shtëpi, teksa përballë do të kenë një kundërshtar të lehtë në letër.

Kjo sfidë do të zhvillohet në “Elbasan Arena” në orën 20:45, teksa i është besuar një katërshe gjyqtarësh finlandezë me kryesor Vile Nevalainen.

Ndihmës të tij do të jenë Juka Hinkanen dhe Mika Lampu, ndërkohë që gjyqtar i katërt është caktuar Petri Viljanen.

Related posts

Momente makthi për Tottenham, Harry Kane del nga fusha i dëmtuar

Q.Autor

Sanchez transferohet tek Manchester United, priten të kryen vetëm testet mjekësore,

Q.Autor

“NUK TREGUAM IDENË TONË PËR LOJËN”/ Flet Conte pas barazimit: Slavia Praga më shtangu sepse…

Delo.autor

Leave a Comment