Futboll Sport

DALIN PAMJET/ Ndërhyrje horror e lojtarit të Sevillës ndaj 18-vjeçarit të Liverpoolit

Ndeshja miqësore mes Liverpoolit dhe Sevillës u prish nga një ndërhyrje tejet e rrezikshme dhe e pashpjegueshme e lojtarit të spanjollëve Joris Gnagnon ndaj Yasser Larouci të anglezëve.

Gnagnon e goditi nga mbrapa Laroucin direkt e në kërcin e këmbës së djathtë.

18-vjeçari u largua me barelë jashtë fushës pas horrorit që përjetoi, ndërsa Gnagnon u përjashtua direkt me karton të kuq.

Kjo ka ngjallur reagime të ashpra nga lojtarët dhe tifozët e Liverpoolit, të cilët e kanë dënuar veprimin e lojtarit të Sevillës duke e quajtur mungesë respekti veçanërisht në një ndeshje të këtij karakteri.

Related posts

Rekord i shitjes së biletave për Kupën e Botës

Sadik.Autor

U TËRHOQ NGA FUTBOLLI NJË VIT MË PARË/ Ronaldinhon kërkojnë ta rikthejnë sërish në fushë…

Delo.autor

E ARDHMJA E YLLIT FRANCEZ/ Afrimi i Gonzalo Higuain shkakton “viktimën” e parë te Chelsea

Delo.autor

Leave a Comment