Futboll Seria A Sport

“E ARDHMJA DO NDËRTOHET GRADUALISHT”/ Conte i vetëdijshëm: Na duhet kohë të ngjitemi në këto nivele, nuk…

Antonio Conte është i vetëdijshëm se ka marrë përsipër përgjegjësinë për ta rikthyer Interin në nivelet e dikurshme, por në të njëjtën kohë kërkon durim, sepse e ardhmja do ndërtohet gradualisht.

Në Itali është një skuadër si Juventusi, që ka ndërtuar shumë, e më pas vjen Napoli. Me këtë dua të them se do të duhet kohë që të ngjitemi në këto nivele, nuk mund të ndërtojmë gradaçela brenda ditës. Gjithsesi rruga jonë ka nisur dhe dëshirojmë të jemi të aftë të luftojmë kundër kujtdo”, ka deklaruar tekniku i zikaltërve.

Related posts

Begeja: Nuk fitohet me lojtarë pa personalitet…

Sadik.Autor

E PADËGJAUR MË PARË/ Lojtari i Chelsea punëson trajner personal për të rifituar vendin e titullarit

Delo.autor

PAS BARZIMIT ME ATALANTËN/ Inzaghi nuk e fsheh zhgënjimin, zbulon prapaskenën e penalltisë së Dimarco-s

Delo.autor

Leave a Comment