Futboll La Liga Sport

PROBLEME PËR KAPITENIN E REAL MADRID/ Kompania e Ramos dënohet me 250 mijë euro gjobë për…

Kompania e Serxhio Ramos, “Aguileña de Inversiones SA” është dënuar më 250 mijë euro gjobë, për shkak të prerjes së pemve ilegalisht.

Kompania kishte prerë disa pemë në mënyrë ilegale, duke bërë që gjykata e Madridit të vendosë një gjobë për të. Gjithashtu ata janë urdhëruar që t’i zëvendësojnë përsëri pemët e prera, të cilat mendohet se kapin numrin e 90 pemëve të ndryshme si: pisha, plepi, lisi, dhe ulliri. Proçedura u hap në janar të këtij viti, kundër kompanisë që kryente prerje të paautorizuara në La Moraleja.ramos

Kjo gjobë nuk pritet të jetë një problem i madh për yllin e Real Madridit, i cili fiton shuma të majme me spanjollët. Gjithsesi edhe njëherë shteti spanjoll tregon se asnjë pemë nuk duhet të pritet, në mënyrë ilegale dhe të paautorizuar.

Related posts

KOMBËTARJA/ Armando Duka prezanton NESËR trajnerin e ri KUQE E ZI

bora.autor

NJOFTOI LARGIMIN NGA PARTIZANI/ Hakaj bën lëvizjen surprizë dhe rinovon me… “Demat”

Delo.autor

Serbi-Brazil/ Zhbllokohet rezultati, Paulinjo kalon në avantazh brazilianët (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment