Futboll Seria A Sport

ÇUDIA ME DYBALA/ Një “yll” i përgjerohet: Të lutem, mos ik nga Juventus…

Paulo Dibala është shumë afër transferimit tek Junajtid, i cili do t’i hapte rrugën për të kaluar në Torino, Romelu Lukakut.

Ka nga ata që janë të lumtur për këtë lëvizje, por të shumtë janë edhe ata që nuk dëshirojnë që ylli argjentinas të largohet. I tillë është edhe lojtari i Orlando, në “NBA”, Nikola Vuçeviç, i cili nëpërmjet një postimi në “Tëitter”, shkruan: “Të lutem, mos ik nga Juventusi!”, dhe ka etiketuar Dibalën në postim.HT

Vuçeviç ka shkëlqyer në basketboll, dhe ka deklaruar prej kohësh se është një tifoz i madh i Juventusit. Ai shpreh dëshirën e tij që 24-vjeçari të qëndrojë tek “Zonja e Vjetër”, dhe nuk do të ai të largohet në drejtim të Junajtid.paulo dibala

Të shumtë janë edhe tifozët e tjerë të bardhezinjve, që dëshirojnë që ai të qëndrojë në, Torino. Gjithsesi marrëveshja është shumë afër, dhe e gjitha është në dorën e Dibalës, që duhet të japë një përgjigje, për kalimin e tij në “Old Trafford”.

Related posts

Pochettino i thur elozhe sulmuesit: Kane, një djalë me b**e

Q.Autor

TRAGJIKE/ Makina bie në kanal, futbollisti humbet jetën në moshën 27-vjeçare (EMRI)

Delo.autor

E ardhmja drejt Anglisë, edhe Tottenham në garë për Elseid Hysajn

Sadik.Autor

Leave a Comment