Futboll Seria A Sport

GJEN DESTINACIONIN PËR 25-VJEÇARIN/ Igli Tare dërgon shqiptarin e Lazios në Turqi tek…

Riza Durmisi nuk do të luajë me Lazion këtë sezon. Mbrojtësi danez me origjinë shqiptare nuk u përshtat me bardhekaltërit vitin e kaluar dhe tani Igli Tare ka gjetur destinacionin për 25-vjeçarin.

Drejtori Sportiv i Lazios është në bisedime të avancuara me Fenerbahçen, me këta të fundit që kanë fituar derbin e merkatos me Besiktas për lojtarin, duke ofruar huazimin me të drejtë blerjeje.

Durmisi luajti vetëm 10 ndeshje në Serinë A sezonin e kaluar dhe i kushtoi Lazios 6 milionë euro, ndërsa tani Iglia Tare pretendon të paktën 5 milionë euro për kartonin e mbrojtësit.

Related posts

FLAMENGO U SHPALL KAMPIONE/ Adriano “SHPËRTHEN” në lot pas suksesit në Copa Libertadores (VIDEO)

Delo.autor

BARCELONA KUNDËR JUVENTUS/ Ylli 50 milionë euro fut “në luftë” dy gjigandët

Isa.Autor

ZBULOHET MODELI I RI I SFERËS/ Topi i ri i Ligës së Kampioneve, do të provohet në fazën “play-off” (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment