Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Celta Vigo-Real Madrid, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 0-1

Luhet sfida e orës 17:00 ku Real Madrid luan në transfertë përballë Celta Vigos, në ndeshjen e parë për këtë sezon në La Liga.

Zinedine Zidane është nisur për në Vigo, pa shumë lojtarët kyç të skuadrës. Hazard, Asensio, Rodrygo, Mendy janë të dëmtuar, ndërsa Carvajal është i pezulluar.

Për këtë arsye skuadra madrilen do të zbresë në fushë me gardën e vjetër.

Bie në sy që nga minuta e parë ndeshjen do të nisë dhe Gareth Bale. Uellsiani nuk dëshirohej më në ekip nga trajneri francez, por duket se gjërat kanë ndryshuar dhe Bale do të jetë pjesë e klubit dhe për sezonin tjetër.

 

***

MBYLLET PJESA E PARË

MINUTA E 12/ Real Madrid kalon në avantazhme golin e shënuar nga Karim Benzema.

17:00/ Nis sfida

LIVE/ Celta Vigo – Real Madrid 0-0

Related posts

MERAKOTJA E ITALIANËVE/ Vjen goditja e parë e Paraticit, është një ish kampion bote

Isa.Autor

LËSHOHET “BOMBA” NGA SPANJA/ Griezmann, në përkrahje të kthimit të Neymar në Barcelonë

Delo.autor

RRAHU NJË VIT MË PARË GRABITËSIN/ Sportistja nuk pendohet: E bëra për t’u treguar femrave…

Delo.autor

Leave a Comment