“SHPËRTHEJNË DJAJTË E KUQ”/ Shënojnë 2 gola brenda 1 minute kundër Chelsea, ja “perlat” (VIDEO)

Në “Old Trafford” po luhet ndeshja kryesore e javës së parë të Premierligës mes Manchester United dhe Chelseat.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 për Manchester United, me golin e shënuar në minutën e 18-të nga Rashford me penallti.

Në minutën e 65-të vjen goli i dytë për Manchester United. Nga një kundërsulm i shpejtë i “Djajve” është Martial i cili i jep shtyrjen e fundit topin drejt rrjetës së “Bluve të Londrës”.

Kaq mjafton dhe miqtë shthure, teksa Rashford një minutë më pas (66’) realizon dhe golin e tretë për United.