Ekskluzive Futboll La Liga Sport

ANSU FATI OSE DEMBELE/ Një tjetër dilemë e Barcelonës për sfidën Champions

Ansu Fati ka përfituar nga dëmtimet e Luis Suarez, Lionel Messi dhe Ousmane Dembele për të depërtuar në formacionin startues të Barcelonës, por me kthimin e këtij të fundit nuk ka garanci se ai do të qëndrojë me të “moshuarit”.

Tifozët e Barcelonës tashmë e adhurojnë 16-vjeçarin, i cili ka shënuar dy gola dhe ka asistuar 1 në 116 minuta të lojës në LaLiga.

Dembele, ndërkohë, do të duhet të fitojë besimin e tifozëve në “Camp Nou”, edhe pse Fati në urdhrin e Ernesto Valverde.

Ish-trajneri i Atleticos do të duhet të mbrojë “produktin” e akademisë së Barcelonës, pasi klubi është i vetëdijshëm për rreziqet e përfshira kur një lojtar “shpërthen” në fushë në një moshë kaq të re.

Me Suarez, Messi dhe Dembele mes të dëmtuarve dhe Carles Perez duke qenë pjesë e grupit të skuadrës së parë, Valverde mund të vendosë ta dërgojë Fati përsëri në Barcelona B, por, nëse 16 vjeçari vazhdon të shënojë, një vendim i tillë nuk do të jetë i lehtë për teknikun 55-vjeçar.

AlpeSport.al

Related posts

E pabesueshme/ Panuçi lë jashtë Sadikun, rikthen në Kombëtare një shkodran (LISTA)

Sadik.Autor

SHËNOI DOPIETË NË DERBI ME ESPANYOLIN/ Kjo nuk mjafton që “Pleshti” të jetë pjesë e… (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

TËRBOHET GATTUSO/ SUSO tremb MILANIN: Ndihem mirë, por për REALIN do të…

Isa.Autor

Leave a Comment