Futboll Sport

EURO 2020/ Formacioni i mundshëm i Kosovës përballë “Luanëve”, ja skema

Ekipi përfaqësues i Kosovës sot në mbrëmje do të përballet me Anglinë në ndeshjen më të rëndësishme për fatet e kualifikimit në Euro 2020.

Pas fitores kundër Çekisë, “Dardanët” tashmë kanë provën më të vështirë të Grupit A pasi Anglia nuk e njeh humbjen në eliminatore që nga viti i largët 2009.

Situatë të ngjashme po kalon edhe Kosova që në 15 ndeshjet e fundit nuk e njeh humbjen me 10 fitore dhe 5 barazime.

Formacioni i mundshëm i Kosovës.

Kosova: Muric; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Hadergjonaj; Voca, Halimi; Zhegrova, Celina, Rashani; Muriqi.

Related posts

LIVE/ Europa League: Mbyllet ndeshja Milan-Celtic në “San Siro”. Rezultati 4-2

Delo.autor

Formacioni më i mirë në Champions, ‘pushtohet’ nga ‘yjet’ e Barcelonës

Q.Autor

Vjen oferta e parë e majme për Icardin

Sadik.Autor

Leave a Comment